before I will begin

Posted on pon 01/14/08 in in passing

Na razie tylko usiłuję rozgryźć Textpattern. Zbierałam się do tego od bardzo dawna – odkąd po raz pierwszy natknęłam się w internecie na ten skrypt. Już wtedy bardzo podobały mi się efekty zastosowania css na wielu blogach opartych o textpattern, czystość kodu i sporo możliwości konfiguracyjnych ukrytych w tym lekkim skrypcie.

Jednak, gdzieś po drodze zostałam fanką WordPress i zabawę z Textpattern odłożyłam na później. Przez ten czas pojawiło się w Polsce więcej blogów opartych na tym skrypcie – jednego z nich jestem stałą czytelniczką.
Zapewne Textpattern nigdy nie zdobędzie takiej popularności jak WordPress – choćby dlatego, że korzystanie z niego wymaga więcej wysiłku niż instalacja pluginów i szablonów przy pomocy kilku kliknięć .
Textpattern posiada też swój specyficzny “język tagów” nazwany textile. Dzięki niemu można w prosty sposób generować czysty kod html. Tyle, że najpierw trzeba nauczyć się korzystać z textile.
W tej chwili właśnie usiłuję rozgryźć i zapamiętać, jak to działa.

Dopisek “jeszcze nie teraz” pewnie będzie przez jakiś czas opisem tego blogu. Jeszcze nie zdecydowałam, co z tym miejscem zrobię, gdy już poznam tajniki Textpattern. Być może będzie to fotoblog, albo blog graficzny… nie wiem i w tej chwili nie będę się nad tym zbyt głęboko zastanawiać. Bawię się, nie próbując nigdzie obwieszczać, że założyłam nowy blog.

Recent comments


Skomentuj

# ktos wrote on pią 07/22/05 at 02.11 :

taki sobie test kmentarza.

Leave a comment