Articles in ‘my net’

Czasem coś warto napisać

Posted on wto 10/27/15 in my net, no comments yet, Read the post

nawet, gdy nie bardzo ma się o czym pisać.
Jednak nie jest to okoliczność, która zniechęcałaby do pisania i publikowania bardzo wielu internetowych “pisarzy”, nie zniechęci zatem i mnie ;).
W ramach rekompensaty za brak sensownej treści – obiecuję możliwie najbardziej prawidłową formę, czyli po prostu stosowanie zasad języka polskiego w praktyce.
Czasem wolę przeczytać tekst o niczym, za to napisany poprawną polszczyzną, niż – nawet mądre treści, za to z masą błędów.
Oczywiście każdemu mogą zdarzyć się błędy. Jednak w dobie programów i aplikacji, które same podkreślają owe błędy wężykiem – występowanie “byków” w ilości hurtowej odczytuję, jako lekceważenie czytelników.
W takim lekceważeniu celuje szczególnie wielu autorów blogów, a już hektolitry błędów ortograficznych i stylistycznych można znaleźć – niestety – na prowadzonych przez kobiety blogach o urodzie, kosmetykach, modzie.
Regularnie zaglądam na wiele takich blogów, zresztą sama zaczęłam niedawno prowadzić kobiecy blog. Wśród tych blogów jest bardzo niewiele takich, których autorki starają się pisać poprawnie po polsku.

Browse by categories

Recent comments